Szukaj

Piękno CZY zdrowie

czytaj

Infekcja stop

czytaj

KATAR, ACH TEN KATAR...


Katar, choć banalna sprawa, to przyprawia niejedną mamę o zawrót głowy.
Wydawać by się mogło, że z jego leczeniem nie może być problemów.

Zadanie homeopaty polega „tylko” na wyborze odpowiedniej rubryki z Repertorium i znalezieniu właściwego remedium. Na przykładzie kataru ...
czytaj

Dokumenty do pobrania


Wprowadzenie

Wykresy

ŚWINKA

  • Profilaktyka
  • Leki główne
  • Komplikacje
czytaj

ODRA

Profilaktyka: dzieci osłabione, które miały kontakt z chorymi otrzymać mogą jedną dawkę Morbillinum DH-30/CH-15, podobnie postępujemy w ciężkim przebiegu choroby, w czasie wydłużonej rekonwalescencji czy w przypadku pojawienia się skutków choroby.
czytaj

BŁONICA

Profilaktyka: Diphtherinum (nozodę podajemy w rejonie występowania choroby ordynujemy DH30/CH15, ewentualnie powtarzamy DH30/CH15 po tygodniu).
czytaj

KRZTUSIEC

  • Profilaktyka
  • Następstwa
czytaj

INFEKCJE GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH

  • Początek szybki
  • Początek powolny
czytaj

GRYPA

Na początku jesieni doszło do ciekawej obserwacji. Dostrzeżono, że większość osób chorujących na różnego rodzaju infekcje grypopodobne dobrze reaguje na Arsenicum album.

czytaj

GRYPA A/H1N1

Na podstawie symptomów występujących u pacjentów cierpiących na w/w jednostkę chorobowo homeopaci wyodrębnili grupę leków, których ordynacja ma pomóc w walce z chorobą.
czytaj

DAWKOWANIE LEKÓW W STANACH OSTRYCH

  • DH (4-30), CH (4-15): trzy dawki co pięć minut (kiedy stan jest ciężki) albo trzy dawki co piętnaście minut, następnie trzy razy co trzydzieści minut, trzy razy co godz. co dwie godziny itd.DH (4-30), CH (4-15): podajemy jedną dawkę suchą leku, drugą rozpuszczamy w jednej czwartej szklance wody (korzystając z łyżeczki nie metalowej mieszamy tak jakbyśmy ubijali jajko) następnie podajemy małą łyżeczką lek co pięć minut lek (dalej postępujemy jak w metodzie pierwszej).
  • DH (4-30), CH (4-15): podajemy jedną dawkę suchą leku, drugą rozpuszczamy w jednej czwartej szklance wody (korzystając z łyżeczki nie metalowej mieszamy tak jakbyśmy ubijali jajko) następnie podajemy małą łyżeczką lek co pięć minut lek (dalej postępujemy jak w metodzie pierwszej).
SZOK I TRAUMA
pobierz

HOMEOPATIA W CZASIE KRYZYSU

pobierz
NADZIEJA NA NIEULECZALNE
„Nie może być mowy o uzdrowieniu, jeżeli opieramy się wyłącznie na patologii fizycznej. Nie można wyleczyć raka, usuwając chory narząd. Rak jest tylko manifestacją choroby w pewnym określonym miejscu. Choroba jest początkowo wewnętrznym dynamicznym zaburzeniem, które potrzebuje określonego czasu, by się uzewnętrznić”[1] pisze dr. M. S. Jus w książce „Podróż choroby”.
czytaj

LAC CANINUM

Lek na histerię i gardło.
Listopadowe seminarium w PSHK
czytaj

BOSKA PIĘKNOŚĆ

Boska piękność - jak homeopatia radzi sobie ze współczesną histerią
czytaj

SOS - jesień jesień ah to Ty.....

W czasie mroźnej, wietrznej i deszczowej pogody nietrudno o spadek odporności. Brakuje nam słońca, jesteśmy zmęczeni, ospali, nie chce nam się wychodzić z domu. A stąd już tylko krok do przeziębienia. Najczęściej infekcja zaczyna się drapaniem i swędzeniem w gardle, pojawia się wyciek z nosa, dreszcze, chce nam się spać. Do fatalnego samopoczucia dochodzi ból gardła, zatkany nos, uczucie pełności w głowie. Choć nie jest to poważna ani groźna choroba, czujemy się ciężko chorzy. Jak zwalczyć pierwsze objawy przeziębienia?

czytaj

Niezbędnik weselny

W nawiązaniu do naszej dzisiejszej rozmowy telefonicznej kilka słów na temat zastosowania Nux vomica po weselu. Wraz z żoną natrafiliśmy na dr A. Stankiewicza około 2 miesiące temu, pomógł nam w kilku kwestiach...

czytaj

Homeopatia klasyczna – dzisiejsza

Powyższy tytuł wybrałem całkiem rozmyślnie, by sprowokować Państwa do nieco głębszej refleksji. Wielki twórca homeopatii Samuel Hahnemann bardzo skutecznie leczył wiele chorób, jednakże on sam...

czytaj

Leczenie nowotworów

Na forach, pada często pytanie, co podać na pokonanie choroby nowotworowej? Na tak postawione pytanie, nie ma prostej odpowiedzi, w przypadku leczenia homeopatycznego. Np. nie wiemy czy osoba ta nie jest poddana chemioterapii. W takim przypadku leczenie powinno obejmować wpierw zniesienie skutków ubocznych chemioterapii. Leki wchodzące w rachubę to: Arsenicum album, Nux-vomica, Acidum fosforicum czy Fosfor. W celu zrozumienia jak homeopata "dobiera" leki przedstawię to na przykładzie różnicowania leków między Acidum fosforicum a Fosforem. Osoby potrzebujące tych leków, charakteryzuje pogoda ducha pomimo swojego stanu zdrowia. To co je różnicuje, to Acidum fosforicum potrzebują osoby o niskim poziomie energii, oznacza to, że najchętniej by nie opuszczały łóżka. W odróżnieniu od osób potrzebujących leku Fosfor. Ten krótki przykład uwypukla, że dobór leków to sztuka. A nie tylko, rutynowe przepisywanie leków. Błędne jest rozumowanie, typu Pani Goździkowej pomógł Nux-vomica, więc przyjmę go i ja . Takie ordynowanie leków prowadzi na manowce i zniechęca do homeopatii. Przykład pacjentów poddanych chemioterapii to jedna sprawa, druga to prowadzenie pacjentów nowotworowych. W tym przypadku sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Np szukamy faktoru wywołującego chorobę, oznacza to odnalezienie punktu do którego pacjent był zdrowy.

Dr Arkadiusz Stankiewicz

Materia Medica

Charakterystyka symptomy kluczowe

Pulsatiila pratensis
Pyrogenium
Rhus toxicodendron
Ruta graveoles
Sabina
Sepia
Silicea terra
Staphysagria

czytaj

PRZEPIS NA ZDROWIE

Człowiek od zarania dziejów podejmuje wysiłki umożliwiające dożycie późnej starości w zdrowiu. W tym celu od wieków stosował wszelkiego rodzaju nalewki czy mikstury z ziół przynoszące ulgę w chorobie, a w wielu przypadkach umożliwiające pełny powrót do zdrowia. W obecnych czasach często, może nawet zbyt często, upatruje się możliwości utrzymania dobrego stanu zdrowia lub powrotu do niego przede wszystkim w stosowaniu leków farmakologicznych. Za takim rozwiązaniem „przemawiać” mogą wyniki badań potwierdzające spadek śmiertelności wywołany przede wszystkim chorobami zakaźnymi czy przewlekłymi, z którymi poradzić sobie miała współczesna medycyna w dużej mierze właśnie dzięki farmakologii. Za tym przemawiają ponoć dane na temat śmiertelności z powodu gruźlicy – w 1845 r. umierało na nią około 500 osób na każde 100 tys. mieszkańców, a w 1970 r. – tylko 5 (Sheridan i Radmacher, 1998).

czytaj

ROZWÓJ W SFERZE REGULACJI PRAWNYCH DOTYCZĄCYCH ZAWODU HOMEOPATY W KRAJACH EUROPY

Homeopatia jest jedną z wiodących pośród różnych metod terapii zaliczanych do medycyny komplementarnej i alternatywnej (MKA). Fakt ten znajduje odzwierciedlenie zarówno w europejskiej dokumentacji związanej z MKA, jak również w statystykach szacujących częstotliwość jej stosowania przez pacjentów

czytaj

BADANIA KLINICZNE SZWAJCARSKICH HOMEOPATÓW Z OŚRODKA SHI DR JUSA W ZUG

Istnieje wiele badań stwierdzających skuteczność homeopatii.

Szkoda jednak, że nie są one uznawane przez całość środowiska medycznego.

czytaj

WYWIAD Z ZAŁOŻYCIELEM PSHK UDZIELONY PRAKTYCZNEJ HOMEOPATII - PRAKTYCZNA HOMEOPATIA NR 41 (1/2007)

Rozmowa z Arkadiuszem Stankiewiczem, dyplomowanym homeopatą, absolwentem Paracelsus Schule w Hanowerze, założycielem Pomorskiej Szkoły Homeopatii Klasycznej

czytaj

ANATOMIA LĘKU - ZWIERCIADŁO MEDYCYNY NUMER 1(5)/2005

Istnieje niesłuszna opinia, że homeopatia jest skuteczną terapią przy leczeniu takich infekcji, jak np. grypa czy innych dolegliwości fizycznych, natomiast w przypadku leczenia psychiki, powinno się stosować "mocniejsze" środki farmakologiczne

czytaj
DOLEGLIWOŚCI GASTRYCZNE W HOMEOPATII - ZWIERCIADŁO MEDYCYNY NUMER DODATKOWY 2004

Homeopatia nie leczy choroby a pacjenta. We współczesnym społeczeństwie pokutuje jednak pogląd, że dolegliwości mogą zostać zlikwidowane poprzez stosowanie odpowiednich preparatów

czytaj

SCHORZENIA KRĘGOSŁUPA

W homeopatii schorzenia kręgosłupa podobnie jak inne dolegliwości (np. migreny czy lęki) są rozpatrywane indywidualnie, o czym pisałem już w poprzednich artykułach. Oznacza to, że osoby cierpiące na bóle kręgosłupa mogą być leczone różnymi lekami homeopatycznymi pomimo posiadania tej samej przypadłości

czytaj

Wychować sie bez antybiotyków, paracetamolu czy ibuprofenu....

W dzisiejszym świecie graniczy z cudem. A jednak! Są takie jednostki na świecie, które nader wszystko cenią sobie siłę medycyny alternatywnej i homeopatii. Dlaczego homeopatia?

czytaj

Drodzy miłośnicy homeopatii!

Wielokrotnie wspominaliśmy o naszej wspaniałej współpracy ze szwajcarską szkołą homeopatyczną SHI, której założycielem był dr Jus. W dalszym ciągu jesteśmy zdecydowani, by wspólnymi siłami dążyć do tego, by homeopatia pomogła jak największej liczbie pacjentów. Chcielibyśmy poniżej przybliżyć Wam nieco tę wspaniałą instytucję edukacyjną jaką jest szkoła SHI w Szwajcarii.

czytaj