Logo PSHK

Infekcja stop

CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ W CHOROBIE?
10 ZŁOTYCH ZASAD

1. Przede wszystkim w chorobie unikamy kąpieli, ponieważ różnica temperatur pomiędzy łazienką, a innymi pomieszczeniami jest zbyt duża, a to prowadzi do dodatkowego osłabienia twojego organizmu. Relaksujące kąpiele z dużą ilością piany odłóż na czas po chorobie.

2. Nie pij kawy ani innych stymulantów, dlaczego? Niepotrzebnie Cię pobudzą, a twój organizm w chorobie potrzebuje regeneracji i spokoju. Twój układ wegetatywny powinien się wyciszyć.

3. Gdy włączasz telewizor omijaj szerokim łukiem thrillery i „strzelanki„ - to oczywiście uwaga do Panów. Panie w czasie choroby nie oglądają dramatów - Wasze serce potrzebuje teraz ciszy.

4. Choroba to też nie czas na odwiedziny. Każdego z nas cieszą prezenty od zmartwionych bliskich, ale sprzątanie domu i gotowanie obiadu przed ich przyjściem może Cię przeciążyć.

5. Nie obdzwaniaj wszystkich znajomych – potrzebujesz odpoczynku od emocji. Plotki i ploteczki mogą poczekać parę dni.. Ba! Po paru dniach będzie ich jeszcze więcej!

6. Choroba to nie czas zakupów ani załatwiania spraw urzędowych. Stres i walka o swoje racje z Panią w okienku może pogłębić Twoją chorobę. Weź urlop i odpocznij. Nie próbuj w tym czasie nadganiać zaległych spraw.

7. Choroba to nie czas na aktywność. Dzieci w tym czasie powinny unikać skakania po łóżku. W przypadku infekcji bakteryjnych możemy w ten sposób przyśpieszyć rozsiew bakterii po ciele.

8. Twoje chore dziecko to nie garnek z obiadem – gdy choruje nie przykrywaj go grubą kołdrą, bo nie odda temperatury. Rób to, o co w danej chwili prosi – dziecko wie, czego potrzebuje… z reguły 🙂

9. Alkohol spożywaj z umiarem - a więc w ogóle!

10. I najważniejsze: możemy nieustannie łatać dach przez który cieknie woda, ale długofalowo potrzeba jego wymiany. Podobnie jest z Tobą – zaobserwuj co doprowadziło do choroby i postaraj się nad tym popracować. Nie chowaj problemów pod dywan, ale rozwiąż je i znajdź równowagę

I przede wszystkim: odpuść ludziom, którzy byli dla Ciebie niemili. Rozwiąż długoletni spór z teściową, a na męża spójrz przychylniejszym wzorkiem. A wy Panowie, nie miejcie za złe jeśli żona po całym ciężkim dniu woli czytać książkę w samotności zamiast spędzić czas razem. 
Każdemu z nas należy się chwila wytchnienia!

To wszystko przysłuży się Waszemu zdrowiu i zdrowiu Waszych bliskich 🙂

Dr Arkadiusz Stankiewicz, autor książki „Infekcja STOP”

→ Jeśli zaciekawił Cię powyższy artykuł i chcesz poznać więcej praktycznych porad i historii z gabinetu homeopaty kliknij w link: https://sklep.pshk.pl/infekcja-stop , a już niedługo będziesz cieszyć się swoim egzemplarzem książki.

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.