Szukaj

Infekcja stop

CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ W CHOROBIE?
10 ZŁOTYCH ZASAD

1. Przede wszystkim w chorobie unikamy kąpieli, ponieważ różnica temperatur pomiędzy łazienką, a innymi pomieszczeniami jest zbyt duża, a to prowadzi do dodatkowego osłabienia twojego organizmu. Relaksujące kąpiele z dużą ilością piany odłóż na czas po chorobie.

2. Nie pij kawy ani innych stymulantów, dlaczego? Niepotrzebnie Cię pobudzą, a twój organizm w chorobie potrzebuje regeneracji i spokoju. Twój układ wegetatywny powinien się wyciszyć.

3. Gdy włączasz telewizor omijaj szerokim łukiem thrillery i „strzelanki„ - to oczywiście uwaga do Panów. Panie w czasie choroby nie oglądają dramatów - Wasze serce potrzebuje teraz ciszy.

4. Choroba to też nie czas na odwiedziny. Każdego z nas cieszą prezenty od zmartwionych bliskich, ale sprzątanie domu i gotowanie obiadu przed ich przyjściem może Cię przeciążyć.

5. Nie obdzwaniaj wszystkich znajomych – potrzebujesz odpoczynku od emocji. Plotki i ploteczki mogą poczekać parę dni.. Ba! Po paru dniach będzie ich jeszcze więcej!

6. Choroba to nie czas zakupów ani załatwiania spraw urzędowych. Stres i walka o swoje racje z Panią w okienku może pogłębić Twoją chorobę. Weź urlop i odpocznij. Nie próbuj w tym czasie nadganiać zaległych spraw.

7. Choroba to nie czas na aktywność. Dzieci w tym czasie powinny unikać skakania po łóżku. W przypadku infekcji bakteryjnych możemy w ten sposób przyśpieszyć rozsiew bakterii po ciele.

8. Twoje chore dziecko to nie garnek z obiadem – gdy choruje nie przykrywaj go grubą kołdrą, bo nie odda temperatury. Rób to, o co w danej chwili prosi – dziecko wie, czego potrzebuje… z reguły 🙂

9. Alkohol spożywaj z umiarem - a więc w ogóle!

10. I najważniejsze: możemy nieustannie łatać dach przez który cieknie woda, ale długofalowo potrzeba jego wymiany. Podobnie jest z Tobą – zaobserwuj co doprowadziło do choroby i postaraj się nad tym popracować. Nie chowaj problemów pod dywan, ale rozwiąż je i znajdź równowagę

I przede wszystkim: odpuść ludziom, którzy byli dla Ciebie niemili. Rozwiąż długoletni spór z teściową, a na męża spójrz przychylniejszym wzorkiem. A wy Panowie, nie miejcie za złe jeśli żona po całym ciężkim dniu woli czytać książkę w samotności zamiast spędzić czas razem. 
Każdemu z nas należy się chwila wytchnienia!

To wszystko przysłuży się Waszemu zdrowiu i zdrowiu Waszych bliskich 🙂

Dr Arkadiusz Stankiewicz, autor książki „Infekcja STOP”

→ Jeśli zaciekawił Cię powyższy artykuł i chcesz poznać więcej praktycznych porad i historii z gabinetu homeopaty kliknij w link: https://sklep.pshk.pl/infekcja-stop , a już niedługo będziesz cieszyć się swoim egzemplarzem książki.