Szukaj

Homeopatia w leczeniu przewlekłego bólu

Do PSHK zgłaszają się pacjenci z przeróżnymi dolegliwościami, jedne są poważniejsze w rozumieniu medycyny akademickiej, inne mniej. Na szczęście w homeopatii nie ma podziału na specjalizacje i dobrze wykwalifikowany homeopata może pomóc w dolegliwościach dotyczących właściwie każdej części organizmu. Dużo oczywiście również zależy od pacjenta i jego siły życiowej. Od tego, czy jest ona wystarczająca, aby przy pomocy homeopatycznego bodźca go uzdrowić. 

Tym razem zgłasza się do nas bardzo cierpiąca pacjentka z silnymi bólami stawowymi, śródmiąższowym zapaleniem pęcherza oraz wieloma chorobami współistniejącymi, takimi jak: insulinooporność, Hashimoto, nadciśnienie, bezsenność oraz migreny. Pacjentka przyjmuje na stałe silne leki przeciwbólowe i inne związane z chorobami przewlekłymi. Bóle uniemożliwiają pacjentce normalne funkcjonowanie, a jej dzieci bardzo potrzebują sprawnej mamy, ponieważ same wymagają rehabilitacji. Nawet podczas przyjmowania leków, dolegliwości bólowe utrudniają chodzenie, a pacjentka już na I piętrze łapie zadyszkę. Skłonność do bóli jest u niej rodzinna, jej śp. tata zakończył z tego powodu przedwcześnie swoje życie. A więc sytuacja wygląda na prawdę poważnie, natomiast wiemy jakim potężnym narzędziem w ręku specjalisty jest homeopatia klasyczna, której uczymy się w PSHK. 

Dr Arkadiusz Stankiewicz przeprowadził szczegółowy wywiad. My jako studenci również mogliśmy zadawać pacjentce swoje pytania. Później, jak zawsze w takiej sytuacji, zrobiliśmy burzę mózgów i pacjentka otrzymała lek. Co z tego wyniknie? Jesteśmy jeszcze przed wizytą kontrolną, ale jesteśmy dobrej myśli. A wy jesteście ciekawi? Będziemy na bieżąco zdawać relacje… Trzymajcie kciuki!

Agnieszka Żelazna

WSzystkie wiadomości