Szukaj

Wychować sie bez antybiotyków, paracetamolu czy ibuprofenu....

W dzisiejszym świecie graniczy z cudem. A jednak! Są takie jednostki na świecie, które nader wszystko cenią sobie siłę medycyny alternatywnej i homeopatii. Dlaczego homeopatia?

Homeopatia jest jedną z najstarszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych form terapii w naszej kulturze. Szczególnie dla ludzi, którzy dorastali przy tradycyjnej medycynie naszego zachodniego świata, homeopatia jest często całkowicie obca. Wręcz mistyczna. Często doświadczamy, że sceptycy i przeciwnicy nazywają leki homeopatyczne kulkami cukru, placebo i urokami. Omawiają wpływ globulek, bez najmniejszego pojęcia o rzeczywistej leczniczej mocy medycyny alternatywnej.
W przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej, która po prostu tłumi chroniczne dolegliwości, nie pytając, skąd pochodzą objawy i jakie są ich źródła, homeopatia zajmuje się holistycznym leczeniem. Uważa człowieka za całość (ponieważ ciało i umysł są nierozłączne w homeopatii) i stymuluje własne uzdrawiające siły ciała. Jeśli zostanie znaleziony odpowiedni lek, homeopatia działa wyjątkowo szybko i przede wszystkim w sposób zrównoważony i bez szkodliwych skutków ubocznych. Dlatego właśnie homeopatia!
Mała apteczka wakacyjna.
Aby środki homeopatyczne działały prawidłowo, ważne jest udzielenie indywidualnej porady, ponieważ nie ma jednego odpowiedniego środka na ból głowy, a drugiego na ból brzucha, ale ważniejsze jest pytanie, skąd pochodzi ból i co go powoduje. Niemniej jednak istnieją pewne leki, które można bardzo dobrze wykorzystać w samoleczeniu. Zwłaszcza podczas podróży, gdzie często występują te same objawy (choroba morska, ukąszenia owadów, nietolerancja pokarmowa itp.) Poniżej przedstawiam Wam prawdziwy must have tego sezonu!

ACONITUM
Stosujemy przy dolegliwościach, infekcjach które pojawiają się nagle i burzliwie, a towarzyszy im niepokój, kołatanie serca. Są to na przykład wypadki, złe zdarzenia, przebyty szok, ale także ostre zapalenie spojówek lub nagła grypa z wysoka gorączką. Stosujemy zwłaszcza, gdy przeziębienia występują po przebywaniu w suchym, zimnym wietrze. Aconitum jest często waznym remedium, które stosujemy w pierwszej fazie choroby.

APIS
Jad pszczoły miodnej pomaga z objawami podobnymi do objawów użądlenia pszczoły, czyli wszystkiego, co wygląda na gorące, czerwone i spuchnięte. Mogą to być ukąszenia pszczół i owadów z pieczeniem, kłuciem, ale także bólem gardła, dreszczami i skurczami, gdy upał i dotyk pogarszają objawy.

ARSENICUM ALBUM
Arsen ma głęboki wpływ na wszystkie narządy i szeroki zakres zastosowania. Na przykład przy grypie żołądkowo-jelitowej z biegunką i wymiotami z powodu zatrucia pokarmowego. Typowym objawem Arsenicum jest osłabienie i zmęczenie, ale rowniez niepokój i potrzeba ciepła, pragnienia zimnych napojów. Pacjent pije zimna wodę małymi łykami, ale często.

ARNICA
Arnica jest najważniejszym lekarstwem na wstrząsy w przypadku obrażeń i zatrzymuje krwawienie wewnętrzne i zewnętrzne. Arnike można stosować kiedy czujesz się przytłoczony, z tępymi obrażeniami w wyniku upadku, z ciężkim bólem mięśni, siniakami lub złamaniami.

BELLADONNA
Belladonna jest dużym i bardzo powszechnie stosowanym lekarstwem i jest niezbędna w zestawie pierwszej pomocy homeopatycznej. Jest jednym z głównych leków przeciwgorączkowych i pomaga w zapaleniu z pulsującym bólem. Podczas podróży Belladonne stosuje sie również przy udarze słonecznym (tu warto rownież wspomnieć o Glonoinum) lub oparzeń słonecznych, bólu gardła, szczekajacym kaszlu i infekcji ucha środkowego.

CANTHARIS
Stosujemy gdy bóle są płonące, takie jak oparzenia drugiego stopnia, alergia na słońce przypominające pęcherz, silne oparzenia słoneczne i zapalenie pęcherza moczowego.

COCCULUS
Cocculus indicus nalezy do homeopatycznego zestawu pierwszej pomocy, ponieważ jest najlepszym lekarstwem na chorobę lokomocyjna. Cocculus C30 pomaga w zawrotach głowy, nudnościach, wymiotach i senności.

HYPERICUM
W homeopatii dziurawiec zwyczajny jest używany głównie przy uszkodzeniach tkanek nerwowych, kości ogonowej, mózgu i kanału kręgowego. Możliwe przyczyny to procedury chirurgiczne lub wypadki. Jednocześnie stosowanie dziurawca zapobiega wystąpieniu tężca i rozwojowi urazowego zapalenia nerwów (zapalenia nerwów). Osoby dotknięte chorobą odczuwają mrowienie w okolicy rany lub w dół pnia nerwu; rany są bardzo wrażliwe na dotyk. Rany miażdżone, unerwione.

LEDUM
Dziki rozmaryn pomaga w kontuzjach i ukąszeniach owadow, kleszczy. Typową cechą jest to, że objawy poprawiają się przez chłodzenie, chociaż uszkodzone części ciała są zimne.

NUX VOMICA
Nux pomaga w dyskomfortie spowodowanym stresem i niezdrowym stylem życia. Typowe objawy to drażliwość, niepokój, niecierpliwość i nerwowość. Działa również cuda na kaca po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu, nikotyny i kawy, po znieczuleniu lub zatruciu pokarmowym.

OKOUBAKA
Okoubaka jest najważniejszym lekarstwem przy zatruciach pokarmowych. Szczególnie ważna w przypadku podróży do Indii. Okoubaka pomaga w przypadku biegunki, wymiotów i dyskomfortu w żołądku po nieznanych pokarmach, które są słabo tolerowane lub lekko zepsute.

To tylko namiastka leków, które mogą sie przydać na wakacjach. Warto z czasem kolekcjonować więcej ważnych lekow, które pomogą nam w stanach ostrych i nie tylko.
Alexandra Zawadzka