Szukaj

HOMEOPATIA VS. PSYCHOLOGIA

 

Na pewno wielu z Was korzystało z testów psychologicznych lub też wizyty u wróżki 😉 aby zyskać lepszy wgląd w siebie i w swoje życie. Dziś chciałbym Wam pokazać jak wiele wspólnego ma homeopatia z psychologią i w jak prosty sposób możemy różnicować pomiędzy sobą leki homeopatyczne, biorąc pod uwagę jedynie nasze preferencje i zachowania.

Są wakacje, dla przykładu zobaczmy więc jak spędzają je osoby w obrazach poszczególnych leków homeopatycznych i co ich zachowanie mówi o nich samych.

Calcarea carbonica – wakacje spędza przede wszystkim na ogródku działkowym, ponieważ są to osoby silnie związani z domem. Ich przywiązanie sprawia, że niechętnie udają się w dalekie podróże. Jeśli jednak zdarzy się, ze człowiek w typie Calcarea carbonica wyruszy na dalekie wakacje, natychmiast po zameldowaniu się w hotelu zaczynie tęsknić za domem i pragnie do niego wrócić.

Silicea – to jedne z tych osób, które przed i podczas podróży mogą się rozchorować. Są to osoby inteligentne, ale często brakuje im mądrości życiowej. Jeśli przed podróżą obudzi Cię silny ból brzucha i z nerwów nie możesz spać, prawdopodobniej będziesz potrzebował Argentum nitricum. To osoby uczciwe, prawdomówne, a każdą historię opowiadają z najmniejszymi szczegółami. Chcąc nieco skrócić ich opowieści mówimy do nich często „do brzegu proszę” 🙂 

Jeśli zaś Twój mąż w dobie postępu technologicznego, martwi się i wyznacza za pomocą GPS-u wiele alternatywnych tras – możemy pomyśleć o leku Lycopodium. Pewne jest to, że taka osoba będzie rozmawiała więcej z sąsiadem niż z żoną podczas obiadu. Rodzinne obowiązki i aktywności męczą go. Lubi bawić się z dziećmi, ale nie swoimi… 

Z drugiej strony: jeśli Twój partner wsiada do samochodu i jedzie „na żywioł” bez sprawdzania trasy, licząc przy tym na łut szczęścia – to najpewniej Sulfur. Obojętnie jak ciemne chmury gromadzą się takiej osobie nad głową, zawsze odpowie: „Dam radę!”

Wierzę w to, że te parę przykładów pozwoli Wam zobaczyć w jaki sposób homeopata postrzega człowieka i w jaki sposób opisuje nasze zachowania. 

Właśnie tego uczymy się na zajęciach w PSHK. Jeśli zainteresował Cię powyższy opis, zapraszam do naszej szkoły. Aktualnie trwa nabór na Semestr zimowy 2022.

Szczegóły znajdziecie klikając w link: https://pshk.pl/pshk/rekrutacja/

Dr Arkadiusz Stankiewicz