Logo PSHK

Homeopatia - leczenie cukrzycy typu I

Pacjentka M. trafiła na leczenie do PSHK w 2017 roku z podejrzeniem cukrzycy typu I. Cukrzyca typu I to, mimo wysiłków nowoczesnej medycyny ciągle choroba nieuleczalna. Osoby z cukrzycą typu 1 muszą przyjmować insulinę przez całe życie poprzez zastrzyki lub pompy insulinowe. A więc dożywocie dla naszej ślicznej, filigranowej pacjentki zza południowej granicy?! Na szczęście na ratunek spieszy homeopatia i nasz niezawodny dr Stankiewicz z grupą dzielnych studentów, którzy dla ratowania ludzkości przed bezwzględnymi choróbskami dzień i noc wertują bezcenne księgi, pozostawione nam przez mistrza Hahnemanna i jego genialnych następców.

Wracając do naszej (już teraz) nastolatki, jej wyniki glikemii na czczo sięgały maksymalnie 9 mmol/l, przy normie 5,5mmol/l. Dziewczynka trafiła do nas krótko konsultacji lekarskiej, insulina nie została jej jeszcze podana. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się do pracy.

NIEULECZALNE, a jednak uleczalne!

Na pierwszy rzut oka dziewczynka trochę wycofana, nieśmiała, jednak zapytana o lęki dziarsko odpowiedziała, że nie boi się niczego. Na twarzyczce dobrze nam znany „poker face” – większość z nas już wiedziała jakiej broni należy użyć, aby pomóc tej bezbronnej istotce. W naszym wyborze utwierdziła nas mama, która stwierdziła, że dziewczynka w szkole jest bardzo grzeczna, ale w domu to istny dyktator. Dobraliśmy lek, dawkowanie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dla homeopatii niemożliwe staje się możliwe! Wyniki pięknie spadły, następnie utrzymywały się w okolicach normy. Pacjentka i jej mama szczęśliwe, czegóż chcieć więcej? Chciałoby się powiedzieć – chwilo trwaj! 

Niespodzianki Nas nie ominęły...

Jednak życie homeopaty to często roller coaster i ni stad ni z owąd wyniki zaczęły szaleć, zupełnie jak ta kolejka górska. W szkole zapanowała konsternacja. Każdy z nas zadawał sobie pytanie – co się wydarzyło? Po jakimś czasie zdesperowana mama naszej pacjentki zadzwoniła z przeprosinami… Jak się okazało, zniechęcona komentarzami bliskich odnośnie metody 5 kubka, zwątpiła. „ Bo to jakaś czarna magia, przecież tam nic nie ma” – słyszała. Chcąc leczyć dziecko naturalnie udała się do lekarza medycyny chińskiej i zapisano dziecku zioła – na oczyszczanie wątroby, na odporność itp.

Usłyszeliśmy wtedy zdanie, które do tej pory dzwoni nam w uszach: „moje dziecko nigdy nie było w tak złym stanie”. Dotyczyło to wyników cukru, psychiki, energii. Było gorzej niż przed leczeniem. Wredny homeopata powiedziałby: a nie mówiłem? Nie mówiłem, żeby nie łączyć homeopatii z innymi terapiami? Teraz dla nas wszystko stało się jasne! Stąd te wahania, nagłe pogorszenie wyników… Oczywiście podjęliśmy rękawicę na nowo, a jaki był skutek nie muszę chyba pisać 🙂 

Agnieszka Żelazna

WSzystkie wiadomości

WSzystkie wiadomości

Zaczęło się tak pięknie...

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.