GRYPA

Na początku jesieni doszło do ciekawej obserwacji. Dostrzeżono, że większość osób chorujących na różnego rodzaju infekcje grypopodobne dobrze reaguje na Arsenicum album.

Należy podkreślić, że u większości tych osób występują różne dolegliwości takie jak: wysoka gorączka, wymioty, rozwolnienie ciemne, katar wodnisty, ból gardła zmniejszający się przez picie ciepłych napojów.

Należy podkreślić, że symptomy te pojawiają się w konstelacji niejednorodnej. Dzieci, podobnie jak dorośli potrzebują mieć kogoś "zaufanego" w pobliżu (nie chodzi tu o tak bliski kontakt jak u Puls, czy obecność osoby w innym pomieszczeniu podobnie jak u Lyc). Osoba znajdując się na fotelu nie wchodzi w zbyt bliskie relacje z podmiotem a zawsze jest na miejscu, żeby mogła interweniować w sytuacji kryzysowej.

Natomiast jednym z leków stosowanym przy powikłaniach obecnej grypy i chorób grypopodobnych w krajach, gdzie doszło do rozprzestrzenienia się w/w infekcji szybciej niż w naszym kraju jest: Ansinum stellatum (Anyż). Lek stosowano w dawce C 200. Działanie leku obejmuje: ból głowy, amel: wieczór a agg: z rana; krwawienie z górnej wargi wywołane ucisk na nią; duszności; odczucie "pustki" występujące po ataku kaszlu; ból w okolicy trzeciego żebra oddalony 2,5 do 5 cm od mostka (najczęściej prawostronny).

W najbliższych dniach dopisane będą kolejne leki stosowane przy powikłaniach infekcji grypowych i grypopodobnych.

Agg: pogarsza.
Amel: przynosi ulgę.