Szukaj

Drodzy miłośnicy homeopatii!

Wielokrotnie wspominaliśmy o naszej wspaniałej współpracy ze szwajcarską szkołą homeopatyczną SHI, której założycielem był dr Jus. W dalszym ciągu jesteśmy zdecydowani, by wspólnymi siłami dążyć do tego, by homeopatia pomogła jak największej liczbie pacjentów. Chcielibyśmy poniżej przybliżyć Wam nieco tę wspaniałą instytucję edukacyjną jaką jest szkoła SHI w Szwajcarii. Szkoła Homeopatii SHI w Szwajcarii jest uznaną instytucją edukacyjną, która od ponad 20 lat szkoli i kształci homoeopatów i jest szczególnie zaangażowana w rozwój tego właśnie zawodu.

Szkoła Homeopatii SHI w Szwajcarii uczy klasycznej homeopatii. Jest centrum homeopatii Kenta. Szczególny nacisk kładzie na nauki dr B. K. Bose (był bezpośrednim uczniem Kenta) i dr M. S. Jus (był bezpośrednim uczniem dr B. K. Bose). Jest jedyną szkołą homeopatii uznawaną w Szwajcarii, która oferuje dyplom HF (na poziomie Higher Technical College). Certyfikowani homeopaci (wyższa szkoła techniczna dla naturopatii i homeopatii) osiagaja tutaj najwyższy poziom edukacji w Europie, zarówno w medycynie, jak i homeopatii.
Wraz z żoną, dr Jus założył szkołę w 1993 r. Ich celem było wypromować homeopatie klasyczną do jak najszerszego grona. Do tego jednak potrzebna była edukacja na najwyższym poziomie. Ten cel jest nadal realizowany dzisiaj. Naszym głównym celem jest przede wszystkim uświadomienie pacjentów, że homeopatia jest niezwykłą, skuteczną formą medycyny alternatywnej. To medycyna najbliższa naturze. Dzieki niej nasze własne siły potrafią zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Tak samo jak nasza partnerska szkoła SHI, dokładamy wszelkich starań, by jakość edukacji stale rosła.
W myśl słów założyciela homeopatii Samuela Hahnemanna wciąż dążymy do tego, by najwyższym ideałem uzdrawiania było szybkie, łagodne i trwałe przywrócenie zdrowia, czyli usunięcie i zniszczenie choroby w całym jej wymiarze w jak najkrótszy, najbardziej niezawodny i najmniej szkodliwy sposób, zgodnie z zasadami, które należy dokładnie zgłębić.

Drodzy przyszli studenci!
Jeśli wciąż się zastanawiacie czy wybór szkoły PSHK będzie tym właściwym, nie miejcie żadnych wątpliwości.
Wyjdźcie o krok naprzód swoim marzeniom. Rozwińcie swoje skrzydła, dla dobra innych.

Pozdrawiam Was serdecznie
Studentka PSHK
Alexandra Zawadzka