“Bez diagnozy ani rusz!” Na pewno z wielu z was spotkało się z tym stwierdzeniem. Ma ono pewne uzasadnienie: poprzez właściwą diagnozę próbujemy zdefiniować nasz problem, co często daje nam poczucie bezpieczeństwa. Po ustaleniu konkretnej diagnozy wzrasta w nas przekonanie, że uporamy się z naszym problemem, jednak zbyt często zamykamy się w pewnym sztampowych metodach leczenia wszelkiego rodzaju chorób.
Homeopatia rządzi się własnymi prawami. Prawda jest to ze mamy leki grypowe jak np.: Eupatorium perfoliatum, Gelsemium, Lycopodium czy Arsenicum album, jednak muszą być one zaordynowane zgodnie z zasadami homeopatycznymi. Naczelną zasadą jest indywidualizacja. Co to oznacza? Oznacza to, że Arsenicum album podczas choroby otrzyma pacjent, który pojękuje i jest niespokojny. To oczywiście duży skrót 🙂
Powróćmy do głównego tematu, czyli do zmian skórnych. Nie tak dawno temu zgłosił się do mnie pacjent i nie zastanawiając się nad zasłyszaną diagnozą, zacząłem przyglądać się zmianom skórnym mojego małego pacjenta. Ta obserwacja była drogą do doboru leku homeopatycznego, czy była to właściwa ścieżka? Sami spójrzcie:
W tym przypadku zaordynowany został lek Hepar sulfuris calcareum. Ale czy będzie tak zawsze w przypadku tego tym zmian skórnych? Oczywiście, że nie. Indywidualizacja i obserwacja – to klucz do sukcesu podczas leczenia homeopatycznego.
Dr Arkadiusz Stankiewicz
Zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje o homeopatii klasycznej
Sprawdź teraz swoją skrzynkę pocztową i kliknij w link potwierdzający, aby otrzymać dostęp do ekskluzywnych treści i aktualności dotyczącej homeopatii klasycznej.
POLSKIE SZKOLENIA HOMEOPATII KLASYCZNEJ
+48 789 482 708
w pon., wt., śr., czw.,
między 8.00 a 10.00
sekretariat@pshk.pl
ul. Wioślarska 16
81-001 Gdynia, Polska