KATAR, ACH TEN KATAR...


Katar, choć banalna sprawa, to przyprawia niejedną mamę o zawrót głowy.
Wydawać by się mogło, że z jego leczeniem nie może być problemów.

Zadanie homeopaty polega „tylko” na wyborze odpowiedniej rubryki z Repertorium i znalezieniu właściwego remedium. Na przykładzie kataru spływającego po tylnej ściance gardła spróbuję przybliżyć ordynowanie leku. W takim przypadku rubrykę, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze leków jest katar-zstępujący. W niej znajdują się następujące leki: Ars, Bry, Carb-v, Iod, Kali-c. Lyc, Phos, Stict, Sulf, Tub. I co dalej? Rubryka jest, leki są. Który lek zatem należy podać? Może zapytamy Panią Goździkową! Nasz ekspert wskazuje Bryonię z którą ma dobre doświadczenie w leczeniu tejże dolegliwości. Niestety, lek w przypadku naszego dziecka nie przyniósł oczekiwanej poprawy. Czyżby homeopatia nie działała a może rację mają jej oponenci, że w przypadku poważniejszych dolegliwości bez antybiotyku ani rusz.

ŚWINKA

  • Profilaktyka
  • Leki główne
  • Komplikacje

ODRA

Profilaktyka: dzieci osłabione, które miały kontakt z chorymi otrzymać mogą jedną dawkę Morbillinum DH-30/CH-15, podobnie postępujemy w ciężkim przebiegu choroby, w czasie wydłużonej rekonwalescencji czy w przypadku pojawienia się skutków choroby.

BŁONICA

Profilaktyka: Diphtherinum (nozodę podajemy w rejonie występowania choroby ordynujemy DH30/CH15, ewentualnie powtarzamy DH30/CH15 po tygodniu).

KRZTUSIEC

  • Profilaktyka
  • Następstwa

INFEKCJE GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH

  • Początek szybki
  • Początek powolny

GRYPA

Na początku jesieni doszło do ciekawej obserwacji. Dostrzeżono, że większość osób chorujących na różnego rodzaju infekcje grypopodobne dobrze reaguje na Arsenicum album.

GRYPA A/H1N1

Na podstawie symptomów występujących u pacjentów cierpiących na w/w jednostkę chorobowo homeopaci wyodrębnili grupę leków, których ordynacja ma pomóc w walce z chorobą.

DAWKOWANIE LEKÓW W STANACH OSTRYCH

  • DH (4-30), CH (4-15): trzy dawki co pięć minut (kiedy stan jest ciężki) albo trzy dawki co piętnaście minut, następnie trzy razy co trzydzieści minut, trzy razy co godz. co dwie godziny itd.DH (4-30), CH (4-15): podajemy jedną dawkę suchą leku, drugą rozpuszczamy w jednej czwartej szklance wody (korzystając z łyżeczki nie metalowej mieszamy tak jakbyśmy ubijali jajko) następnie podajemy małą łyżeczką lek co pięć minut lek (dalej postępujemy jak w metodzie pierwszej).
  • DH (4-30), CH (4-15): podajemy jedną dawkę suchą leku, drugą rozpuszczamy w jednej czwartej szklance wody (korzystając z łyżeczki nie metalowej mieszamy tak jakbyśmy ubijali jajko) następnie podajemy małą łyżeczką lek co pięć minut lek (dalej postępujemy jak w metodzie pierwszej).